מערכת בית חכם, נוחות וחסכון על תשתית שכבר קיימת

ההתפתחות הטכנולוגית כיום מזמינה לשדרוג באיכות החיים. אחד מהם הוא מערכת בית חכם המאפשרת שליטה בתפעול מערכות חשמליות נרחבות בבית. לכל מערכת חכמה קיימת מערכת בקרה אחת המהווה את מוקד השליטה ממנו ניתן להפעיל את כל המערכות החשמליות בבית המחוברות אליה כגון: מערכת השמע, מערכת המיזוג, התריסים, מערכת התאורה בכל חדר וכולי.
להדליק את הדוד מהעבודה
הפעלת מערכת חכמה ניתנת לביצוע על ידי מכשירים סלולריים, שלט אלחוטי משודרג, מערכות מחשב ועוד. המילה האחרונה בתחום היא הפעלת מערכות החשמל בבית על ידי אפליקציה שניתן להוריד אל האייפון. זו מאפשרת הפעלת המערכת החשמלית כאשר בני הבית אינם נמצאים בבית ומכל מקום.
מדוע מערכת בית חכם מסייעת לחיסכון בחשמל?
באופן טבעי נרצה לחסוך בחשמל, גם כדי לחסוך בשימוש במשאבי הטבע, ובמיוחד על מנת לחסוך בתשלום החשמל. הבעיה היא שלא תמיד אנו זוכרים לסגור את הדוד בזמן, בדרך כלל אנו לא זוכרים מתי הדלקנו אותו. מערכת חכמה מקנה את השליטה על מערכות חשמליות רבות בבית, באופן המאפשר שליטה על ההוצאות הכלכליות שלנו בחשמל.
כל תאורת הבית מופעלת על ידי מערכת זו. אין צורך לדאוג לכיבוי האורות בחדרי הילדים או לכיבוי המזגנים עם לכתנו מהבית. שימוש באפליקציה המחוברת אל המערכת החשמלית מבצעת את פעולות הכיבוי הנדרשות. כך גם לגבי דוד החשמל.
מערכת שליטה זו מאפשרת לשלוט גם על הוצאות המים. חיבורה אל מערכת ההשקיה מאפשר השקיה מבוקרת, שקט נפשי וגינה פורחת בעלות נמוכה יותר בתשלום המים (גם חיסכון וגם מראה אסטטי בלחיצת כפתור אחת).
אין צורך בתשתיות מיוחדות
פעמים רבות נקשר המושג: רמת חיים גבוהה, להוצאות כלכליות גבוהות. לא כך הוא במקרה של מערכת בית חכם. כיום אין צורך בתכנון מורכב ובהכנת תשתיות על מנת לעשות שימוש במערכת בקרה השולטת בחשמל ובמים של הבית. מערכת זו נעזרת במה שכבר קיים בבית, במערכת החשמל שלו. זו מאפשרת את העברת המידע והעברת האותות האחראים על הבקרה בין החלקים השונים של המערכת המסייעים לתפקודה כגון חיישנים, יחידות המיתוג ומערכת הפיקוד.
מערכת בית חכם היא מערכת שומרת שבת
על מנת לסייע לציבור הדתי להתנהל באופן המכבד את השבת מאפשרת המערכת של הבית החכם לשמור בזיכרון כמה וכמה הפעלות לביצוע. הרעיון המסתתר מאחורי המערכת מזכיר את שעון השבת. תכנון מהיר של המערכת מאפשר תזמון של פעולות נדרשות המשדרגות את רמת החיים של כל משפחה תוך כדי כיבוד השבת והלכותיה.
מהם הלחצנים המוכרים במערכת?
לחצן עיקרי הוא לחצן היציאה שמבצע את כיבוי כל המערכות החשמליות הפועלות בבית אותם יש צורך לכבות. אותו כפתור יכול להיות אחראי גם על הפעלת מערכת האזעקה וכיבויה. לחצן הכיבוי חוסך את המעבר בכל חדר הנדרש לכבוי המיזוג או החימום, הרדיו או הטלוויזיה וכמובן: התאורה.
לחצן הורים מיוחד מאפשר שליטה על המערכות החשמליות הקיימות בחדרי הילדים. לחיצת כפתור אחת וכל המערכות החשמליות בחדרי הילדים כגון המחשב והטלוויזיות תפסקנה לפעול בשעה קבועה. אין נוח מזה.
לסיכום
מערכת בית חכם מאפשרת חיסכון בתשלומי החשמל והמים. אין צורך בהתקנת תשתית מיוחדת. ניתן ליהנות ממערכת פקודות אותן ניתן להכניס לזיכרון המערכת החכמה גם כאשר לא נמצאים פיזית בבית. מערכת זו יכולה להפעיל ולכבות את הדוד, מערכת המיזוג, ההשקיה בגינה, האורות, הטלוויזיה, מערכת השמע בבית, לגלול תריסים ועוד. איכות החיים עולה, תשלומי החשמל והמים קטנים ועבור שומרי השבת – מדובר במערכת המכבדת את השבת.