כיצד מתבצעות בפועל הובלות של דירות?
תהליך של הובלות דירות הוא אינו פשוט כפי שעלול להיות נדמה לחלקנו (לרוב אלו אנשים שזה להם מעבר הדירה הראשון אותו הם מבצעים) ויש להתייחס אליו במלוא הרצינות. יש פתגם שאומר שכל מעבר דירה הוא כמו שריפה קטנה ואין דבר נכון מזה. במקרים רבים של הובלות דירות נגרמים נזקים אותם לא תכננו ונשברים חפצים שאולי היו קרובים לליבנו.
מעבר דירה כרוך ללא ספק בעלויות שחלק ניכר מהן משולם בתהליך של הובלת דירות. פעמים רבות זהו אחד השלבים העדינים ביותר במעבר, ולכן בעלי הרכוש יהיו מוכנים לשלם עבור שירות מקצועי שמעבר להעברת תכולת דירתם ממקום למקום יספק להם גם שקט נפשי.
כאשר מדובר בתהליך אותו מעוניין לבצע בעל הרכוש בכוחות עצמו (למעט החלק של השינוע עצמו), סביר להניח שכל אחד יבחר את השיטות המתאימות לו ביותר. עם זאת, כאשר בעלי מקצוע נבחרים לסייע ברוב התהליך הרי שברובם המכריע של המקרים הם יפעלו לפי סדר פעולות בדוק שהוכיח את עצמו בעבר
תכנון מקדים בתהליך הובלות דירות
על מנת לפנות דירה מתכולתה, יש צורך ביותר מאיש מקצוע אחד. בשלב הראשון, בשיחה הטלפונית בה תתבצע הזמנת העבודה, יתעניין נציג חברת הובלות דירות מה גודל הדירה בה מדובר – האם זו דירת שני חדרים קטנה או פנטהאוז גדול? בנוסף, סביר שיבקש לקבל מידע לגבי חפצים גדולים הקיימים בדירה – מזווה, פינת אוכל או וויטרינה סלונית, רהיטי חדר עבודה, הרכב המטבח והרהיטים העיקריים המרכיבים את חדר האמבטיה. מידע זה נדרש על מנת להעריך נכונה לא רק את גודל הרכב (או הרכבים) שישנעו את התכולה, אלא גם את כמות כוח האדם הנדרשת על מנת לבצע את כל הפעולות הדרושות.
הפעולות שמבצע הצוות במהלך הובלות דירות
לאחר שקיבלו תמונת מצב התחלתית, יגיעו חברי צוות הובלות דירות אל המקום (בתיאום עם הבעלים כמובן). אם הצוות מעורב בכל תהליך ההעברה, הוא יעבור יחד עם הבעלים על כל תכולת הדירה על מנת להחליט מה הם החפצים שיש לארוז ומה הדברים מהם מעוניין בעל הדירה להפטר.
חלק מהציוד או הריהוט יעבור לטיפולם של צוות המובילים גם אם בעל הדירה מעוניין להפטר מרכוש זה ולא להעביר אותו הלאה, היות ויש צורך לפנות את הדירה עצמה.
לאחר מכן, יחל שלב הפירוק של הרהיטים המאסיביים (אלו שיש לארוז ולשנע וגם אלו שיש לזרוק). בעלי מקצוע מנוסים יפרקו את הרהיטים הקיימים בבית (ולהבדיל ממי שעושה זאת ללא ניסיון – יעשו זאת בצורה שאינה מקלקלת את הרהיט וגם מאפשרת להרכיב אותו בחזרה בקלות) – ארונות מטבח, מדפים וספריות ועוד.
לאחר שכל הפריטים הורדו אחר כבוד אל המשאית, הנהג יוודא כי כל הפריטים מאובטחים במקומם, כל עבודת הניירת הושלמה כראוי ופרטי ההעברה ידועים (הכתובת החדשה, מי פוגש שם את המובילים) אפשר לצאת לדרך.
שירותים אופציונאליים של הובלות דירות
במקרים מסוימים, בעל הדירה מעוניין שחברת ההובלות תעשה את כל הפרוצדורות הקשורות למעבר, מההתחלה ועד הסוף. במקרה כזה, מעבר לפירוק הרהיטים שיש לשנע, חברת הובלות דירות גם תספק את הארגזים וחומרי האריזה ותבצע את שלב האריזה עצמו, של כל תכולת הדירה. כמובן שניתן לעשות זאת גם בצורה עצמאית, אך כאמור מי שעוסק בתחום הובלות דירות מנוסה בכל הפרטים הקטנים ויוכל לעשות זאת במקצועיות ועל הצד הטוב ביותר.
במיקום החדש ניתן להשתמש בשירותיהם של המובילים ובעלי המקצוע העובדים איתם על מנת להעלות את הכבודה אל הדירה וגם להרכיבה מחדש